اشنایی با فرایند تولید یک محصول الکترونیکی-مدت مطالعه 7 دقیقه

بررسی عملکرد صفحات لمسی- تاچ خازنی – مدت زمان مطالعه 7 دقیقه. (Capacitive touch)
2020-04-13
نمایشگر LCD – مدت مطالعه 3 دقیقه
2020-04-14

اشنایی با فرایند تولید یک محصول الکترونیکی-مدت مطالعه 7 دقیقه

به نام خالق یکتا

اشنایی با فرایند تولید یک محصول الکترونیکی

مراحل تولید یک دستگاه الکترونیکی شامل:

طراحی سخت افزار – طراحی نرم افزار – طراحی نمونه اولیه از دستگاه –  طراحی بدنه دستگاه – تامین قطعات – منتاژ  و کنترل کیفیت.
در مجموعه الکتروطوس ساخت یک محصول شامل همه ایم موارد میشود.
از ابتدای طراحی که نیاز سنجی و بررسی ساختار سیستم است که باید به صورت کامل بررسی ها انجام گیرد که دستگاه به نحو مناسب و ممتاز عمل کند بعد از ان طراحی مدار الکترونیک ان میباشد که در الکترو طوس از افراد با تجربه و کارازموده صنعت الکترونیک جهت طراحی مدار تا ساخت نمونه اولیه صورت میگرید و با استفاده از استاندارد های روز دنیا همچون IEEE, IPC

در این مجموعه فرایند طراحی سخت افزار صورت میگیرد.

که ابتدا در نرم افزار های اختصاصی طراحی میشود سپس به صورت نهایی ساخته میشود:

الکتروطوس

نمونه از برد در نرم افزار کامپیوتر طراحی شده و نمونه از برد که در عمل ساخته شد.

ریموت

و این مجموعه همیشه سعی بر بروز بودن محصولات خویش داشته و از این رو طیق مناسبی از پردازنده ها فرکانس پاین و فرکانس بالا و برنامه نویسی و پورت کردن سیستم عامل این پردازنده ها را انجام میدهد.

بعد از اینکه پروژه سخت افزاری به مرحله تست رسید. واحد نرم افزار برنامه نویسی سیستم مربوطه را شروع میکند. و سعی بر آن دارد تا محصول را بدون Bug و با بهترین راندمان ارئه دهد به همین دلیل از  نیرو های زبده و کار ازموده جهت این کار استفاده میکند.

بعد از این که نمونه اولیه تکمیل شد مراحل تامین قطعات صورت میگرد که در این مجموعه از تولید کننده های معتبر جهانی قطعات تامین میگردد.
بعد از آن فرایند تولید برد مدار چاپی PCB انجام میگیرد که ماحصل تلاش واحد سخت افزار میباشد.
در نهایت بعد از تامین قطعات و ترخیص گمرکی انها به فرایند تولید و منتاژ دستگاه پرداخته میشود که نیرو های مجرب تولید وظیفه این امر را بر عهده دارند. و دستگاه را به نحوه احسنت منتاژ و به قسمت کنترل کیفیت میدهند یا همان QC  که بعد از این که دستگاه از نظر ظاهری سالم بود مرحله برنامه ریزی انجام میشود یعنی کد یا سیستم عامل بر روی پردازنده اپلود میشود.

بعد از این مرحله هم باز کنترل نهایی شده و محصول به قسمت منتاژ درون حعبه پلاستیک یا فلزی خود میرود که بعد از پشت سر گزاشتن ان مرحله دستگاه اماده بسته بندی و ارائه میشود.

منبع: الکتروطوس

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *